Tel.: 06 30 343 4343 Mail: info@nagyutazas.hu Nyitva: H-P 9:00-17:00

Jordánia

cserukka, 2003. június 06. 16:25
Sziasztok! Én tavaly jártam Jordániában és valami csodálatos volt. az idén is készülök vissza, ezért is hoztam létre ezt a fórumot. Minden infó, apró érdekesség érdekelne (a szokott látványosságok természetesen már megvoltak). Valamint ha idetéved plyan kalandvágyó Mber, aki hezitál, hogy menjen-e Jordániába, vagy sem.. nos én állok rendelkezésére, ha személyes tapasztalaton alapuló infóra van szüksége.
Ha hozzá szeretne szólni a témakörhöz, kérjük előbb jelentkezzen be a jobb felső sarokban található "Belépés" gombra kattintva!
Hozzászólások (37 találat)
giallo, 2004-04-14  16:51
Helló Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! A szüleimet szeretném befizetni egy jordániai nyaralásra. A két "akciós" szálloda között kéne döntenem: Petra international, vagy Al-cazar ?? Kérlek benneteket adjatok tanácsot melyiket válasszam, illetve, aki volt már valamelyikben, kérem írja meg milyen volt ?!
Előre is köszönöm !!!
M
che2, 2004-04-04  21:45
Szai, én tavaly jártam Jordániában, és az a tapasztalatom, hogy mindenképpen érdemes magánuton szervezni a fakultatív programokat, mivel sokkal olcsóbb és nem olyan kötött. Már két embernek is érdemes taxit fogadni és úgy elmenni akár Petrába, akár Ammanba.
Stellina, 2004-03-22  21:42
Sziasztok!! Április közepén Jordániába utazom. A körutazást szeretném választani, de az itt olvasottak alapján talán szerencsésebb magán úton bejárni az érdekes helyeket? Jó lenne, ha kapnék néhány információt akár pozitív akár negatív élményekről van szó.
Köszi
jordania.uw.hu, 2003-10-27  15:30
Sziasztok!

Készítgetek egy weboldalt, ami a Jordániába utazókat látja el mindenféle információval. Címe: jordania.uw.hu vagy jordania.ultraweb.hu

Csarli!
Ha még erre jársz és olvasod ezt, akkor szívesen vennék tőled élménybeszámolót a Wadi Mujib-i túrádról, jöhet ide is: koeszsemle@freemail.hu
aqua-szig, 2003-10-02  05:17


Szeretném felhívni a figyelmeteket a következőkre: 2003. szeptember 20-án
utaztunk Jordániába. Budapesten fizettünk be a JordanTours irodájában a
Hotel Al-Cazar ***(?) egy hétre. Az irodában nemigen kaptunk információt
(nem volt véletlen) a szállodáról, helyette az Internetet ajánlották
referenciául. Ez alapján megnyugtatónak találtuk
szállodát. Sajnos kiérkezésünkkor nagyot kellett csalódnunk, mert ez a
szálloda a motel kategóriát is nehezen üti meg. Teljesen lepusztulóban lévő
(kb. 20 éve nem nyúltak semmihez), koszos, ápolatlan, bogarakkal teli. A
fürdőszobánk (a többi is) egyenesen gusztustalan volt. Vízkő mindenen,
minden fém tiszta rozsda, és valami azonosíthatatlan zold réteg volt rajtuk,
a rozsda megfolyva a kádon, bidén, mosdón. Szóval jobb nem részletezni. Ez
csak az egyik oldala a dolgoknak, a másik meg a következő: A JordánTours
helyi képviselője (Balázs) abban ugyan próbált segíteni, hogy másik
szállodába menjünk. Igen ám, de ezt szinte annyiért tehettük volna meg,
mintha az utcáról új vendégként sétáltunk volna be. (72.000,- Ft/2fő) Ezt kicsit
felháborítónak találtuk. Azt sem sikerült elintézni, hogy szállodán belül
másik szobát kapjunk. Az igazi meglepetés csak ezután következet, mert
innentől kezdve nem sikerült elérni, hogy JordánTours képviselőjével
felvegyünk egy jegyzőkönyvet a panaszainkról. Közölte, hogy neki olyan
szerződése van, hogy semmit nem írhat alá. A mi utazási szerződésünk pedig
egyértelműen tartalmazza, hogy a panaszainkat jegyzőkönyvbe kell foglalni.
Az ember olyan kiszolgáltatott helyzetbe került több ezer kilométerre
Budapesttől, hogy kétségbe esve éreztük magunkat. Többen a szállodából pár
órás vita után kénytelenek voltunk rájönni, hogy azt csinálnak velünk amit
akarnak. Nyilvánvaló hazudozásuk (Naffa úr is) és az utasok semmibevétele
olyan megalázó helyzetet teremtett, amit senkinek nem kívánok.
Ezt tájékoztatásul közlöm veletek, hogy tudjátok mire számíthattok a
JordaTours-tól, ha az utasnak bármi problémája adódik az út során.
Egyébként az ország gyönyörű és rendkivül nagy élmény. A fakultatív programokat féláron lehet megcsinálni taxival, egy kis angol nyelv tudás nem árt.
csarli, 2003-09-18  20:08
Sziasztok!

Szept. 30-án utazunk Jordániába, és okt. 3-ára tervezünk egy Holt tenger + Hammamat Mai'n + Wadi Mujib túra programot. Ezúton szeretnék a Wadi Mujib túrához társakat találni.
Aki még nem hallott róla, ez Jordánia egyik nemzeti parkjában található gyönyörű szurdok (Közép-Kelet Grand Canyon-ja), melyet néhol 500 méternél magasabb függőleges homokkősziklák alkotnak. Itt található a föld legmélyebb pontja (410 méterrel a tengerszint alatt). Különös állat és növényvilága van, s a szurdok mélyén több folyó található, néhol csak úszva lehet haladni.
Csak vezetővel lehet túrázni, s a látogatók száma is limitált, naponta csak min. 5, max. 25 főt fogadnak. Bővebb info Mujidról (érdemes megnézni a képeket:


http://www.middleeast.com/mujib.htm


Erre a túrára szeretnénk menni (ára 20 JD/fő):


Malaqi Trail: We only allow 6 groups a week, 25 person max. per group. The trail starts from the Mujib Bridge area by the Dead Sea, then inside the reserve through the Wadi system until reaching the Mujib Gorge. After that, hiking in the Mujib River up to the Malaqi Area where visitors will enjoy swimming in the natural swimming pools then back to Mujib Bridge. The Reserve Guide always accompanies this hike. It takes around 5 – 6 hours. (open from the 1st of April until the 31st of October)


Ha érdekel az országból olyan rész is, mely nincs tele túristákkal, és megőrizte vad szépségét, kérlek írj az e-mail címemre!
naninga, 2003-09-06  18:47
E-mailban nem lehetne veled társalogni ?? Ugyanis nem sokára októberben utazunk és lenne pár kérdésem programokkal kapcsolatban .
hamdanab, 2003-09-06  18:03
En Hami Vagyok tanultam Magyarorszagon.itt lakkok Aqababa ha valki ara jar hivjon a 00962-79-5450057 szamon
hamdanab, 2003-09-06  18:01
En Hami Vagyok tanultam Magyarorszagon.itt lakkok ha valki ara jar hivjon a 00962-79-5450057 szamon
saintgeorg, 2003-08-27  13:14
Én 2003.09.29-én utazom Jordániába. Kérem aki tud sgítsen az ottani eligazodásban, akár jó akár rossz tapasztalatai voltak. ( szállodák, taxik, idegennyelv használat stb.)Előre is köszönöm. Üdv:jkiraly@mol.hu