Tel.: 06 30 343 4343 Mail: info@nagyutazas.hu Nyitva: H-P 9:00-17:00

utazás

luluka49, 2005. február 06. 20:13
irány törökország !
Ha hozzá szeretne szólni a témakörhöz, kérjük előbb jelentkezzen be a jobb felső sarokban található "Belépés" gombra kattintva!
Hozzászólások (8 találat)
gerry800, 2011-12-14  05:32
Sziasztok!

Én Thaiföldön élek és dolgozom már évek óta egy nyelviskolában. Szivesen segitek bárkinek ha valaki Thaiföldre szeretne jönni tanulni/élni. 1-10 éves vizumot tudunk nyújtani, 4 helyszinen van a nyelviskolánk (Bangkok, Pattaya, ChiangMai, Phuket), thai, angol, kinai, orosz nyelven folyik a tanitás.

Ha valaki szeretné megismerni, beutazni Thaiföldet akkor eltölthet mindegyik iskolában egy kis időt és igy bejárja Thaiföldet és közben nyelvet is tanul.

Mindenben tudok segiteni (vizum, szállás, információk az országról, stb.), email cimem: gerry8000@gmail.com
Magyar nyelvű honlapunk: http://www.walen.hu/

Újdonság: Megnyilt iskolánk a Fülöp-szigeteken, helyszin: Angeles City. Érdeklődők irjanak!
sumer586, 2010-10-27  20:05
Mezőkövesden ha szeretnétek egy csodálatos hétvégét eltölteni én a Zsóry Hotlet ajánlom igényes szép és olcsó.
http://www.zsoryhotel.hu/
nagyik, 2008-07-11  19:25
Sziasztok
Bocsi, de barátokkal az idén / 2008 / Egyiptomban voltunk , nem elöször, DE UTOLJÁRA, a KARTAGO RURS-AL. Teljesen érthetetlen számunkra, hogy ha valaki nem tud semmilyen nyelven akkor elveszett ember. pL.:Szigetturára fizettünk be, mindent elmondtak mikor, hol kell lenni és utána bevoltunk dobva a mélyvízbe, mert idegenvezetőt nem láttunk, mert NEM VOLT..Nehezen és sok odafigyelésre volt szükség, hogy megértsük mit mondana a hajón,.MÁS...Többször voltunk külföldön és általában 12-ig kellett a szállást elhagyni. Most is ezt mondták. Mi el is hagytuk a szállást, a böröndöket levitték a recepcióra, és késöbb mikor leadtuk a kulcsokat 30 eurót kértek és a végén ki is kellett fzetnünk mert nem délben adruk le a kulcsot. A szállá üres volt, tehát lehetett volna takaritani....Nem értem miért. DE AZ BIZTOS A KARTAGÓ TURS UTAZÁSI IRORÁRÓL MINDENKIT LEBESZÉLNÉNK....
anadolu, 2005-06-21  11:50
Augusztusi kelet-török körút. Két hét, augusztus 10-24-ig. A program a www.torokorszag-turkiye.hu oldalon van, a címem pedig anadolu@freemail.hu. Ha érdekelnek a részletek, ide írhatsz.
uton, 2005-06-09  15:11
Sokan utaznak repülőgéppel. Isztambulba Malév géppel 34.900 Ft a jegy, ami adókkal, illetékkel együtt közel 50.000 Ft. Én személy szerint jobban szeretem a vonatozást. Budapest-Isztambul viszonylatban egy oda-vissza út 27.000 Ft és ehhez rendelhetsz hálókocsi jegyet + 9400 Ft-ért. A Transbalkan express minden nap 19.15-kor indul a Keleti pályaudvarról és a másnapot követő délelőtt fél kilencre érkezik Isztambulba (kb. 38 óra). Természetesen közvetlen kocsikkal közlekedik. Ha sokallod az árat egy kicsit faraghatsz belőle, ha van kedved átszállni, várakozni stb.. Az egyik alternatíva, hogy Békéscsabáig leutazol. Majd innen átvonatozol Aradra és itt veszed meg a jegyet a nemzetközi gyorsvonatra (nem sokkal olcsóbb). Ha Budapestről mész a jegyed Aradig 5700 Ft lesz oda-vissza. Leutazhatsz Bucuresti-ig /ez 14.800 Ft/ vagy Brassó-ig /9.000 Ft/ (retur) de innen busszal érdemes tovább utaznod. Minden nap 2 járat indul Isztambulba a Toros és a Murat cégek buszai (Brassóból, Bucuresti-ből, Craiova-ból, Constanca-ból). Ezekkel kb. 25-30$ körüli összegért utazhatsz.
Ha ÉK Magyarországról mész, kimehetsz Nagyváradig busszal (v. Nagykárolyig vonattal) és innen is megvásárolhatod a jegyed. Pl.: /Nagykároly-Bucurest/ (16.32. kor indul) 468e Lei 2.osztály. ; 715e Lei 1. osztály --innen-- /Bucuresti-Istanbul/ (oda-vissza) 67 euro a 2. osztály v. 100 euro 1. osztály és +14 euro a hálókocsis felár.
Választhatod a Volánbusz menetrend szerinti járatát is (Eurolines). Ezzel Szófia-ig 22.500 Ft (retur és nyitott - nincs megadva a visszaút dátuma) a jegy. Érdemes utánanézned az indulási időpontoknak (hétfőn és csütörtökön nem közlekednek). Szófiából két óránként közlekednek buszok Isztambulig (pl.:Altar, Avar, Drina, Fatih és a Metro cégek buszai)


A törökországi tömegközlekedés árai töredékei a hazai tarifáknak. A legolcsóbb a vonat, a legkényelmesebb a busz.
Vonat-közlekedés:
A vasúttal két probléma van: az egyik az alacsony járatszám, a másik a nehézkes jegyváltás. A jegyfoglalásban néhány istanbuli utazási iroda szívesen segít.. így akár meg is rendelheted a menetjegyeidet pl.: http://www.tur-ista.com Az ásziai részről, a Haydarpasa vasútállomásról indul a legtöbb vonat. Itt http://www.tcdd.gov.tr/yolcu/trenler.htm megtalálod a legfontosabb vasúti fővonalakat, a kilométereket és az árakat. Igen először én sem hittem a szememnek. Valóban nagyon olcsó. Pl.: Istanbul- Kars (2000 km) viszonylatában kb. 1 Ft egy km. Az első osztályon utazva sem sokkal drágább. Ha oda-vissza megváltod a jegyet ráadásul 20% kedvezményt kapsz az árból.
Busz-közlekedés:
A legnagyobb isztambuli busz terminál 'Büyük Otogar' könnyen megközelíthető a belvárosból (Sultanahmet). Kb. 30 perc metróval és villamossal (villamos- és metrójegy kb. 1-2$), de mehetsz taxival is (15$-ért). Egy kicsi furcsa lesz, hogy 168 jegypénztár ill.'busztársaság' van és ezekből kell majd kiválasztanod a megfelelőt.
Néhány tájékoztató jellegű ár célállomás és indulási hely szerint:
Adana-ba a 2; 6 ; 8; 9; 10 stb.. helyekről indul kb. 940 km és 30-40$.
Erzurum-ba a 31; 73-74; 86; 147 stb.. terminálokból indul kb. 1300 km és 44-60$
Kappadókia-ba a 8; 18; 24 stb..helyekről indul kb. 800 km és 18-28$
Minden nagyobb városban vannak hasonló terminálok, ezért ez a fajta közlekedési mód nagyon egyszerű. A járatszámra nem lehet panasz (sűrűn járnak), és a szolgáltatások is irígylésre méltóak. Általában 3 fős személyzet kíséri az utasokat (a sofőrön kívül), akik teával, vízzel stb..kínálgatnak. A járatok pontosak, légkondícionáltak.
A kisebb távolságokon ún. dolmus kisbuszok közlekednek. Ezek néha zsúfoltak, de olcsók.

Ha elutazol valahová busszal és szeretnéd megnézni a környéket érdemes autót bérelned. Ez elég drága, de ha többen vagytok megéri. Érdemes kisebb török cégektől bérelni, a nagy nemzetközi cégek árai elég magasak. Itt találhatsz néhány céget (persze nem minden városban van): http://www.kiralikaraba.com/tum_sehirler.php. természetesen ha több napra bérled akkor olcsóbb, és lehet alkudni is egy kicsit. A legolcsóbb bérautók is 16 -17 euroba kerülnek, de sok utánnajárás
tropie, 2005-05-10  09:01
anadolu,

Mikorra tervezitek az utazást?
Nekem Május végétől augusztus végéig jó lenne. Leginkább July eleje és aug.
tropie, 2005-05-10  08:59
Keresek egy olyan utazást, ahol az utazás ára nem tartalmazza a szállás díját. Ez azért lenne jó nekem, mert Törökországban van ismerősöm.
Mivel nem vagyok teljesen tisztában az utazás költségeivel, ezért minden ötlet, felajánlást elolvasnék és válaszolnék rájuk.
kb. 7-8 napra tervezném a kintlétemet.
Tehát ki kéne szállítani engem, majd vissza hozni, még nem néztem tüzetesen körül, lehet hogy van busz, vagy egyéb utazás, de tájékozatlan vagyok-e téren.
Segítségeket, ötleteket előre köszönöm.
anadolu, 2005-02-07  14:27
Nyáron csoportos utat tervezünk. Ha érdekel, írj az anadolu@freemail.hu címre.